Az idő mérése
Az idő méréséhez timer sensort kell használni. Az előző workshopon (lista) bemutattuk az idő mérését is!
Az idő méréséhez timer sensort kell használni. Az előző workshopon (lista) bemutattuk az idő mérését is!
A workshopon a lsiták használatával ismerkedtünk. Megtanuljuk, hogyan hozzunk létre üres listát, töltsük fel elemekkel, hogyan lehet az elemekre hivatkozni, elemet törölni, beilleszteni.
A következő tutorial segítségével megismerkedhettek a helymeghatározással az App Inventor program segítségével.
A workshopon egyszerű adatbázist hozunk létre, az adatbázis létrehozásával, adatok eltárolásával, az adatok lekérésével ismerkedünk meg.
A potokat többféleképpen jeleníthetjük meg. Legegyszerűbb, ha egy címke feliratában számolunk és csak a címke feliratot módosítjuk. elegánsabb megoldás, ha egy változót hozunk létre, és annak az értékét módosítjuk. Lehetőség van arra is, hogy a pontokat egy címke hosszával jelenítsük meg (pl.: energybarlabel)
Tesztek készítésekor különböző visszajelzéseket adunk. Jó a válasz vagy hibás, és a jó válaszokat pontokkal jutalmazhatjuk. Ehhez az eddigi ismereteinket, listát, adatbázist használhatunk. A pontszám változóval mérhetjük a megoldás sikerességét, ha van kedvünk, az időt is mérhetjük!
A feladatunk egy olyan applikáció létrehozása, mely segítségével a lakókörnyezetünk biodiverzitását mutatja be a fenntarthatóság és a klimavédelem figyelembevételével. Egy adott ponttól indulva vezessük el a felhasználót térkép segítségével a következő állomásig, a helyszínhez kapcsolódóan tegyünk fel egy kérdést, és ellenőrizzük le, hogy a válasz...
Az applikáció elkészítése előtt érdemes átgondolni a funkciókat, megtervezni a felületet. Lehet, hogy kényelmesebb több képernyővel dolgozni. De nem csak kényelmesebb, hanem áttekinthetőbb is, amit csinálunk!